CZ   |  EN   |  DE  
Přihlásit
Hudba jako pohyb  »  Často kladené otázky

Často kladené otázky

Zde najdete odpovědi na všechny důležité otázky spojené s naším portálem. Pokud zde odpověď přesto nenajdete, neváhejte nás kontaktovat.

Jak fungují doprovody?

Doprovody v oddílu Pro učitele jsou nahrány tak, aby fungovaly jako pro žáky přitažlivý metronom a ladička - audiometronom. Hlavním cílem je děti naučit pomocí doprovodů cítit dobře metrum, rytmus a intonaci s tím, že současně poznávají mnohé hudební formy a styly, které se na zobcovou flétnu hrají. Celá problematika toho, jak jsou skladby řazeny a jak fungují, je vysvětlena v kapitole 10 metodiky - Práce s doprovody.

Doprovody v oddílu Pro nadšence jsou určené pro pokročilejší žáky a hráče, kteří se dokáží zorientovat podle basové linky, harmonie a pestře vypracovaného continua. V autentické interpretaci doprovodného nástroje se vyskytuje bohatá vnitřní agogika a rubato, jež jsou na jedné straně velmi přirozené, na druhé straně jsou ovšem podstatně náročnější na souhru. Současně skladby oddílu Pro nadšence předpokládají větší technickou vyspělost a tudíž nenabízí tak pestrou paletu temp u jednotlivých skladeb, jako v oddílu Pro učitele.

Jak se mohu stát uživatelem?

Postup: V pravém horním rohu hlavní stránky se nachází tlačítko  PŘIHLÁSIT. Rozkliknutím se otevře malé okno, které má v pravém dolním rohu tlačítko Nová registrace. Rozklikněte a vyplňte kontaktní údaje. Následně klikněte na VYTVOŘIT NOVÉHO UŽIVATELE.

Tím jste se zaregistrovali a můžete si vybrat předplatné podle svých preferencí. Po uhrazení předplatného můžete skladby přehrávat a vytvářet playlisty pro své žáky.

Upozornění: Ke každému účtu lze současně přihlásit pouze z jednoho zařízení.

Jak vytvořím pro žáka playlist?

Po registraci a zaplacení předplatného se tlačítko PŘIHLÁSIT v pravém horním rohu změní na MOJE HUDBA. Rozkliknutím tlačítka se objeví malé okno s VAŠÍM JMÉNEM nahoře. První položka pod jménem je Žáci, playlisty.

Rozkliknutím položky se objeví stránka, kde je v pravém horním rohu tlačítko PŘIDAT PLAYLIST(ŽÁKA).
Klikem na tlačítko se objeví okno, které vás vyzve k vyplnění údajů o žákovi. Po vyplnění  klikněte na ZALOŽIT PLAYLIST(ŽÁKA) – playlist je založen a údaje odešly na Vámi zadanou adresu žáka. Žák si doručený odkaz otevře a přihlásí se zaslanými údaji (email, heslo).

Vyzkoušejte si celý proces, abyste jej žákovi mohli ukázat: Založte si playlist pro sebe (POZOR: použijte email odlišný od toho, kterým se přihlašujete!), přidejte si do playlistu skladby a přihlaste se jako student...

Jak přidám skladbu do playlistu?

Po přihlášení se u skladeb v oddílu, který jste si vybrali, tedy Pro učitele, Pro nadšence nebo u obou v případě kombinovaného předplatného, objeví na pravé straně znaménko (+). Kliknutím na znaménko u skladby se otevře okno s Vašimi žáky a jejich playlisty. Zatrněte políčko u žáka, kterému jste chtěli skladbu přidat, a vlevo dole klikněte na PŘIDAT. Skladba je přidána. Odebrat z playlistu ji můžete kliknutím na (x) za názvem skladby.

Jak si mohu zobrazit playlist žáka?

Pod tlačítky MOJE HUDBA a Žáci, playlisty uvidíte přehled všech svých žáků a jejich playlisty. U každého playlistu vpravo dole se nachází tlačítko ZOBRAZIT PLAYLIST. Jeho rozkliknutím si zobrazíte kompletní playlist žáka, z něhož můžete skladby přímo přehrávat – není tedy nutné je hledat v jednotlivých kapitolách, odkud jste je přidali.

V případě, že zadáváte více žákům stejné skladby, můžete jednotlivé seznamy skladeb zkopírovat pomocí tlačítka ZKOPÍROVAT vlevo dole v playlistu.

Lze soubory s doprovody stahovat?

Doprovody jsou určeny pouze k online přehrávání. Způsob online přehrávání a sdílení rozsáhlého archivu tisíců souborů je praktičtější, než stahování souborů a jeho distribuce směrem k žákům. Současně tento způsob umožňuje korekce stávajících skladeb a přidávání skladeb nových.

Nevíte si rady, potřebujete se zeptat nebo máte tip na zajímavou skladbu?
Použijte prosím následující formulář
Formulář je chráněn službou reCaptcha. Smluvní podmínky, Ochrana soukromí