CZ   |  EN   |  DE  
Přihlásit
Hudba jako pohyb  »  Často kladené otázky

Často kladené otázky

Zde najdete odpovědi na všechny důležité otázky spojené s naším portálem. Pokud zde odpověď přesto nenajdete, neváhejte nás kontaktovat.

Jak fungují doprovody?

Doprovody v oddílu Pro učitele jsou nahrány tak, aby fungovaly jako pro žáky přitažlivý metronom a ladička - audiometronom. Hlavním cílem je děti naučit pomocí doprovodů cítit dobře metrum, rytmus a intonaci s tím, že současně poznávají mnohé hudební formy a styly, které se na zobcovou flétnu hrají. Celá problematika toho, jak jsou skladby řazeny a jak fungují, je vysvětlena v kapitole 10 metodiky - Práce s doprovody.

Doprovody v oddílu Pro nadšence jsou určené pro pokročilejší žáky a hráče, kteří se dokáží zorientovat podle basové linky, harmonie a pestře vypracovaného continua. V autentické interpretaci doprovodného nástroje se vyskytuje bohatá vnitřní agogika a rubato, jež jsou na jedné straně velmi přirozené, na druhé straně jsou ovšem podstatně náročnější na souhru. Současně skladby oddílu Pro nadšence předpokládají větší technickou vyspělost a tudíž nenabízí tak pestrou paletu temp u jednotlivých skladeb, jako v oddílu Pro učitele.

Jak se mohu stát uživatelem?

Postup: V pravém horním rohu hlavní stránky se nachází tlačítko  PŘIHLÁSIT. Rozkliknutím se otevře malé okno, které má v pravém dolním rohu tlačítko Nová registrace. Rozklikněte a vyplňte kontaktní údaje. Následně klikněte na VYTVOŘIT NOVÉHO UŽIVATELE.

Tím jste se zaregistrovali a můžete si vybrat předplatné podle svých preferencí. Po uhrazení předplatného můžete skladby přehrávat a vytvářet playlisty pro své žáky.

Upozornění: Ke každému účtu lze současně přihlásit pouze z jednoho zařízení.

Jak vytvořím pro žáka playlist?

Po registraci a zaplacení předplatného se tlačítko PŘIHLÁSIT v pravém horním rohu změní na MOJE HUDBA. Rozkliknutím tlačítka se objeví malé okno s VAŠÍM JMÉNEM nahoře. První položka pod jménem je Žáci, playlisty.

Rozkliknutím položky se objeví stránka, kde je v pravém horním rohu tlačítko PŘIDAT PLAYLIST(ŽÁKA).
Klikem na tlačítko se objeví okno, které vás vyzve k vyplnění údajů o žákovi. Po vyplnění  klikněte na ZALOŽIT PLAYLIST(ŽÁKA) – playlist je založen a údaje odešly na Vámi zadanou e-mailovou adresu žáka. Žák si doručený odkaz otevře a přihlásí se zaslanými údaji (email, heslo).

Pokud přihlašovací údaje nepřišly, zkontrolujte prosím složku SPAM, případně nás kontaktujte. Jiná možnost je sdělit žákovi přihlašovací jméno, domluvit se na heslu a přihlásit se přímo na Homepage.

Vyzkoušejte si celý proces, abyste jej žákovi mohli ukázat: Založte si playlist pro sebe, přidejte si do playlistu skladby a přihlaste se jako student...

Jak přidám skladbu do playlistu?

Po přihlášení se u skladeb v oddílu, který jste si vybrali, tedy Pro učitele, Pro nadšence nebo u obou v případě kombinovaného předplatného, objeví na pravé straně znaménko (+). Kliknutím na znaménko u skladby se otevře okno s Vašimi žáky a jejich playlisty. Zatrněte políčko u žáka, kterému jste chtěli skladbu přidat, a vlevo dole klikněte na PŘIDAT. Skladba je přidána. Odebrat z playlistu ji můžete kliknutím na (x) za názvem skladby.

Jak si mohu zobrazit playlist žáka?

Pod tlačítky MOJE HUDBA a Žáci, playlisty uvidíte přehled všech svých žáků a jejich playlisty. U každého playlistu vpravo dole se nachází tlačítko ZOBRAZIT PLAYLIST. Jeho rozkliknutím si zobrazíte kompletní playlist žáka, z něhož můžete skladby přímo přehrávat – není tedy nutné je hledat v jednotlivých kapitolách, odkud jste je přidali.

V případě, že zadáváte více žákům stejné skladby, můžete jednotlivé seznamy skladeb zkopírovat pomocí tlačítka ZKOPÍROVAT vlevo dole v playlistu.

Stahovat nebo přehrávat on-line?

Stahování jednotlivých skladeb je výhodné v tom smyslu, že je možné skladby přehrávat kdykoliv a kdekoliv, nazávisle na internetu.

Předplatné/online přehrávání a sdílení rozsáhlého archivu tisíců souborů je praktičtější než stahování souborů, jejich ukládání a distribuce směrem k žákům. Současně tento způsob umožňuje korekce stávajících skladeb, přidávání/ubírání tempových variant atd., stejně jako přidávání skladeb nových. Předplatné rovněž umožňuje vybírat skladby tak, že si je poslechneme a pokud se nám líbí, tak si k nim koupíme noty.

Jak vyhledávat skladby?

Skladby můžete vyhledávat v jednotlivých kapitolách podle abecedního seznamu nebo podle rozsahu.

Jinou možností je funkce "vyhledávání" - tlačítko LUPA vedle tlačítka PŘIHLÁSIT. Klikem na lupu se otevře okno, do nějž můžete zadat nejen název skladby (či jeho fragment), ale i jméno autora, název sbírky, druh tance atd. Ze zobrazeného seznamu můžete skladby přímo přehrávat, přidávat do playlistů nebo do nákupního košíku.

Nevíte si rady, potřebujete se zeptat nebo máte tip na zajímavou skladbu?
Použijte prosím následující formulář
Formulář je chráněn službou reCaptcha. Smluvní podmínky, Ochrana soukromí