CZ   |  EN   |  DE  
Přihlásit
Hudba jako pohyb  »  Pohled do výuky

Pohled do výuky

Zde najdete videa, která zachycují naše skladby a atmosféru, ve které se spolu učíme.

Fred 'n' Ginger je skladba, kde se učíme swingovat, ohýbat tóny (záměrně...) glissando... a vůbec vytvořit tu správnou jazzovou atmosféru. Zuzku to myslím celkem bavilo - posuďte sami:

Snadné, živé, veselé - takové je Bourée z Barokní antologie. Pohyb v alla breve taktu Gábi zvládla hezky, ještě přidáme trylky:)

Všichni hrajeme rádi skladby Briana Bonsora. Tato úprava skladby Swing your Partners, původně určené pro altovou flétnu, vznikla ad hoc pro koncert ZUŠ Open. Gábi a Darčou se připravovaly na spolupráci s klavíristkou Amálkou. Naše téma (překvapivě): pohyb při hraní...

 

Serenata Briana Bonsora z alba Jazzy Recorder 2 je krásný kousek - hudba poetická, ba až filmová. A spolu se Simčou jsme si s ní užili hodně legrace a také krapet hledání.

Viktor Fortin: Chanson da Mur, Bára Sedláková. Skvělá skladba, která poskytuje řadu možností pro práci si výrazem, dynamikou... Byla to krásná práce - i díky Barči...

 

Sestřih nakrátko před prázdninami... 27.6. 2021, s hudbou Happy Pinocchio od Viktora Fortina, hraje Anna Šťávová, 7. ročník. Tehdy jsme ještě web neměli, posílali jsme si nahrávky emailem...bylo to...složitější...

Matyáš začal do flétny chodit na podzim a nahrávku Bachovy skladby O Jesulein süss dal na první dobrou. Jako profík:)

Ach, holka, holka! - krátká lidová píseň, ale pro prvňáčka velký kus práce a radosti za jejím provedením...

Ajd na Levo ze sbírky Vorhang auf! Barbary Ertl je výborná skladbička pro nácvik osminových hodnot. Markétka ji hraje hodně ráda:)

 

Greenwood je krátký popěvek ze sbírky Johna Playforda. My jsme jej využili jako materiál k nácviku 6/4 taktu a také k rozvíjení pohybu tak, aby byl v souladu s melodií.

Kvarteto Flautino, které už není... V ústředním kole soutěže ZUŠ získaly mladé dámy první cenu, Barča si v následujícím ročníku s jinými spoluhráčkami - tentokrát pod názvem Tutti flutti - svůj úspěch zopakovala. Video z charitativní akce, červen 2021.

 

Komorní hra je velkým zdrojem inspirace - a to nejen pro ty, kteří ji hrají, ale i pro posluchače, v případě skladby Ode zvlášt. Bratři Marek a Martin byli řadu let záhadou - nejprve "jak je rozlišit?", později "co s nimi mám dělat?". Časem se však stali vzorem pro ostaní žáky ve třídě. A ten pohyb:)! No posuďte sami...